У Вишневому біля Києва вже завершують зводити сучасну фабрику-кухню, що годуватиме школярів

Активісти району

Кухня зможе виробляти до 15 тисяч готових страв на добу, на ній працюватимуть понад 90 людей, а її будівля зможе, за потреби, простояти до 100 років

Фабрика буде чималою, і зможе прогодувати дітей з усього Вишневого й навколишніх населених пунктів

У місті-супутнику Києва, Вишневому, ведуть роботи зі спорудження “Фабрики-кухні”, що вироблятиме 15 тисяч готових страв щодня для місцевих шкіл і дитсадочків. Сучасний високотехнологічний комплекс працюватиме за технологією Cook & Chill — приготування та швидке охолодження страв. Процес явно вже наближається до завершення: днями замовник заключив із компанією-постачальником електроенергії ДТЕК Київські регіональні електромережі договір на підключення фабрики до електромереж “під ключ”.

Про це йдеться у договорі, заключеному через електронну систему публічних закупівель Prozorro 15 квітня 2026 року. Вартість послуг складе 6,4 млн грн, і за ці кошти виконавець – ДТЕК Київські електромережі – виконає нестандартне приєднання до електромереж системи розподілу “з проєктуванням лінійної частини приєднання замовником”. Завершити роботи мають по 31 грудня 2026 року, а відтак, фабрика може запрацювати вже до кінця року.

Фабрика продовжить лінію на спрощення процесів облаштування харчування дітей на Київщині

Замовником робіт є КП “Головне управління комунального господарства Вишневої міської ради”. Закупівлю при цьому провели без конкуренції – причина зрозуміла, у області просто відсутній альтернативний оператор мереж. Зауважимо, що будівництво фабрики-кухні відбувається досить швидко: про її зведення керівник КОВА Микола Калашник заявив лише нещодавно, у листопаді 2025 року.

Згідно з характеристиками фабрики, вона зможе готувати до 15 тисяч страв за зміну, а ще, створить понад 90 робочих місць. Будівля матиме укриття на 100 осіб і буде розрахована на 100 років експлуатації. А “прототипом” для неї була фабрика в Бучі, яка вже ефективно забезпечує харчуванням заклади освіти громади.

“Саме цей досвід показав, що централізована система приготування страв дає можливість підвищити якість і контроль за харчуванням, зменшити витрати та зробити процес більш безпечним і сталим. Фабрика у Вишневій громаді стане логічним продовженням цієї стратегії. Сьогодні Київщина — лідер у реформуванні системи шкільного харчування”, – говорив тоді Микола Калашник.

Зауважимо, що на Київщині гаряче харчування отримують майже 160 тисяч учнів, з них понад 70 тисяч — учні початкової школи. Ще понад 60 тисяч дітей із пільгових категорій забезпечуються харчуванням за рахунок місцевих бюджетів, зокрема й 13,8 тисяч дітей із родин ВПО, та понад 11 тисяч дітей, які мають статус постраждалих від військової агресії. У 476 школах області працюють власні кухні, у ще 102 закладах харчування організовано через кейтеринг та аутсорсинг.

На Київщині вже почали будувати найпростіші укриття біля АЗС: як вони виглядають

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у одному з сіл Бучанського району Київщини енергетики компанії ДТЕК врятували лелече гніздо, яке мало особливе значення для місцевих мешканців. Навесні 2022 року, під час російської окупації, у селі вперше за кілька років оселилися лелеки – тоді люди сприйняли їхню появу як добрий знак і символ надії. Але нещодавно гніздо сильно пошкодив буревій, і жителі звернулися до енергокомпанії по допомогу.

А ще, ми розповідали, що на Київщині у Ворзелі збудували перше в країні укриття біля АЗС. Відтепер подібні сховки є обов’язковими для об’єктів інфраструктури: їх просто не введуть в експлуатацію без наявності облаштованих захисних споруд. Перше в Україні укриття на АЗС є стаціонарним, облаштоване у відповідності до норм інклюзивності, і має вбиральню.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: