Усі труби в будинку, навіть у підвалі, належать власникам квартир – депутатка Київради

Активісти району

У міськраді закликають киян відповідальніше ставитись до власного майна, яким є також усі мережі, що розташовані всередині будинків

Замерзлі від морозу труби опалення та широкі каналізаційні стічні системи – всі перебувають у власності мешканців будинків

Депутатка Київради Ксенія Семенова закликала киян до більшої самостійності при утепленні власних будинків. Це стосується й внутрішніх мереж – незалежно від того, чи споруда має ОСББ, чи керується компанією-управителем або звичайним ЖЕКом. Усі комунікації, що розташовані в будинку, – належать на правах спільної власності кожному мешканцю – і від кожного з них залежить, якою буде якість інфраструктури.

Пост-“лікнеп” для киян, що є власниками квартир, Ксенія Семенова написала у Facebook. Вона закликає мешканців багатоповерхівок ретельніше дбати про внутрішньобудинкові мережі незалежно від того, є в них об’єднання співвласників чи керуюча компанія, і навіть, якщо про житло дбає ЖЕК.

“Внутрішньобудинкові мережі, навіть каналізація, оті всі труби в підвалі і на даху, які можуть лопнути на морозі, кабелі, які можуть перегоріти від дуйчиків, двері в підʼїзд, які погано закриваються — оце все, воно не нічийне. І воно не жека”, – зауважила Семенова.

Депутатка додає: власність (так само, як і відповідальність) киянина не закінчується порогом його квартири. Ба більше, будь-які внутрішні комунікації, що розташовані всередині, належать усім власникам квартир на правах спільної сумісної вартості. Таким чином, труба, що репне у підвалі чи на горищі, – належить водночас кожному мешканцю, що має право власності на квартири.

“Воно все ваше. Точніше, це спільна сумісна власність. Це означає, що та труба, яка лопне вся одночасно і ваша, і вашої сусідки-пенсіонерки, і вашого сусіда, який здає квартиру, і тих зверху, які виїхали ще в 2022-му”, – для наочності пояснила депутатка.

Ксенія Семенова додає: дійсно, кияни часом делегують відповідальність за своє майно комунальним керуючим компаніям – бо так “дешевше”. Втім, коли виявляється, що такі управителі недостатньо ефективно керують майном, – “ображаються”. При цьому вони залишаються власниками майна – і напередодні лютих морозів, що будуть у Києві на початку лютого, непогано було б перевірити стан внутрішньобудинкових трую.

“Замотайте їх утеплювачем. Задуйте піною щілини в рамах, тріщини в стінах. Зробіть усе можливе, щоб підняти температуру в підвалі хоча би на градус і зберегти в підвалі плюс, навіть якщо буде мороз на вулиці”, – радить депутатка, нарікаючи, що небагато хто з її знайомих киян взагалі цікавився, у якому стані мережі в їхніх будинках.

Через замерзання внутрішньобудинкових мереж перші поверхи підтоплює каналізаційними стоками

Нагадаємо, Інформатор писав, що у Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб нарешті помітили аварійні ситуації на каналізаційних мережах у багатоквартирних будинках. Мова про проблему із замерзанням внутрішніх мереж, через що стоки замість потрапляння до каналізації виливаються просто у квартири на перших поверхах. Головний санлікар міста закликав комунальників вжити усіх необхідних заходів, аби не допустити забруднення житлових приміщень і запобігти поширенню інфекційних захворювань.

А ще, ми повідомляли, що замість напруги у 220В у Києві в будинки подається 160-170В. Кияни скаржаться на проблеми з напругою та вибивання трансформаторів, а фахівці роз’яснюють, що енергосистема столиці і без нинішніх ударів росіян та знеструмлень була переобтяженою “зайвими” будинками.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: