В одіозного екснардепа-зрадника Деркача заберуть паркінг-недобуд біля київського вокзалу

Активісти району

Держаудитслужба нарешті "помітила", що компанія, близька до колишнього нардепа, а нині депутата Держдуми Росії, не виконала зобов'язання у Києві, а натомість вирішила зареєструвати недобудовану споруду на себе

Паркінг приховався за зеленим парканом, що тягнеться вздовж Вокзальної вулиці в сторону центру від будівлі: згори його не видно, а от від залізничних колій відкривається недобудований паркінг на 600 авто. Фото – Google Street view та з репортажу ТРК Київ

У Києві нарешті взялися за нерухомість, що належить державному зраднику, колишньому нардепу ІІІ-ІХ скликань Андрію Деркачу. Поки що йдеться не про будівлю біля ст.м “Кловська”, про яку вже писав Інформатор, що її виставлено на продаж, а про недобудований паркінг біля Центрального залізничного вокзалу. Право власності компанії, пов’язаної з одіозним політиком, оскаржуватимуть державні органи, а зрештою споруда може перейти у власність міста.

Про порушення у інвестдоговорі, що його понад 20 років тому уклав Департамент економіки та інвестицій КМДА з ТОВ “Валентин плюс” повідомила Державна аудитслужба. Аудитори вирішили підняти старі матеріали й провести провірку. Так з’ясували, що, згідно з угодою, ТОВ мало побудувати нежитлові приміщення торговельно-виставкового комплексу та паркінгу буквально поруч біля центрального залізничного вокзалу “Київ-Пасажирський” на земельній ділянці площею 1,67 га. Однак своїх зобов’язань будівельники не виконали – точніше, виконали не в повному обсязі: на території нині стоїть недобудова.

Ба більше: аудитори з’ясували, що у 2024 році ТОВ “Валентин плюс” зареєструвало право власності на цю недобудову. Хоч це й суперечить інвестдоговору, укладеному з КМДА, та й діючим порядкам Київради.

“З відкритих реєстрів відомо, що ТОВ “Валентин плюс” пов’язане з колишнім депутатом Верховної Ради III-IX скликань Андрієм Деркачем, який за даними Міністерства внутрішніх справ України перебуває в розшуку за підозрою у державній зраді та незаконному збагаченні. Крім того, екснардеп перебуває під санкціями США та України”, – зауважили у Держаудитслужбі.

У службі повідомили також, що матеріали ревізії передали до правоохоронних органів. Цікаво, що декілька років тому тему паркінгу вже намагалися “хитнути” у громадському секторі – так, Віталій Селик, співзасновник Волонтерської ініціативи “Сміливі відновлювати” нагадував про “паркінг Деркача” – за його даними, у триярусній будівлі було заплановано стоянку на 600 машиномісць.

У Києві продавали будинок на Кловській площі, що також належить Андрієві Деркачу

Нагадаємо, ще навесні 2024 року Інформатор писав про те, що у Києві продають одну з будівель, що формують ансамбль площі біля ст.м. “Кловська” на вул. Мечнікова. Споруда не має архітектурної цінності, тому може бути як реконструйованою, так і знесеною – втім, вона є частиною забудови початку 1950-х і створює сучасний вигляд Києва. Але найцікавіше у цьому об’єкті – його нинішній власник: ним, згідно з документами, є дружина скандального екс-нардепа, звинуваченого у державній зраді, Андрія Деркача.

А ще, ми писали, що просто поряд з цією будівлею, біля ст.м. “Кловська” виставлено на продаж величеньку сталінку. Вона виконує функцію офісної будівлі, і нинішній власник стверджує, що усі 100% площі нині зайняті орендарями. У перших же поверхах розташована варенична “Балувана Галя” – один з доступних і найбільш відвідуваних закладів харчування у середмісті.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: