В Укренерго пояснили, чому у Києві є чимало будинків-щасливчиків без знеструмлень

Активісти району

Деякі споживачі підключені до трансформаторних підстанцій, від яких заживлена критична інфраструктура: стежити за тим, щоб їх не було, має Держенергонагляд, і по можливості їх повертають до некритичної мережі

Старший диспетчер НЕК "Укренерго" Віталій Токар каже: слідкувати за тим, щоб "щасливчиків" було менше, має Держенергонагляд. Фото: LB.ua

В НЕК “Укренерго” пояснили, чому у Києві, де усі споживачі електроенергії рівні, деякі все ж є “рівнішими”. Кажуть: будинки, яким не відмикають світло взагалі, дійсно існують, і вони заживлені від трансформаторних підстанцій, які повинні були б постачати електрику лише критичній інфраструктурі. А кому саме вимикати електрику, вирішують диспетчери кабельних мереж – тобто тієї-таки компанії ДТЕК Київські електромережі.

Про особливості знеструмлень у Києві розповів старший диспетчер НЕК “Укренерго” Віталій Токар у інтерв’ю виданню LB.ua. Він пояснив, що вирішувати, кому з груп споживачів у столиці відмикати світло, належить диспетчерам компанії-оператора кабельних мереж. У Києві такою є ДТЕК Київські електромережі.

За словами Токаря, усі такі диспетчери мають посадові інструкції й таблиці із зазначенням того, які фідери, тобто, мережі, підключені до вимикача на підстанції, встановлені у тому чи іншому районі міста та які навантаження вони здатні витримувати. Команди ж щодо навантаження, яке потрібно вимкнути у той чи інший період, вони отримують від оператора системи розподілу (тобто, від самого НЕК “Укренерго”).

“Диспетчер же може вимикати дистанційно або відправляє бригади, які їздять по місту і вручну вимикають фідери. Якщо кажуть, що сусідній будинок весь час освітлений, а в нас відключення по 10 годин, то виникає питання, до якої ТП (трансформаторна підстанція – Ред.) підключений будинок. Можливо, до мережі, з якої заживлена критична інфраструктура”, – сказав виданню Віталій Токар.

Старший оператор “Укренерго” пояснив, що до такої інфраструктури відносять котельні, деякі лікарні, інші соціальні установи – і “гасити” їх ніхто не буде. Але деякі споживачі підключились до трансформаторних підстанцій, від яких ті заживлені. А у ДТЕК ще раніше казали Інформатору, що деякі будинки підключені до таких підстанцій з радянських часів – по можливості їх відключали, але у деяких випадках зробити це неможливо.

“Слідкувати за тим, хто неправильно підключений, має Держенергонагляд. І за можливості такі будинки повертають у некритичну енергомережу. Також Держенергонагляд має відстежувати рівномірність розподілу між чергами. Питати операторів системи розподілу, чому він нерівномірний”, – додав Токар.

Киян бісить, коли сусідні будинки не знеструмлюють взагалі: такий квартал знайшли на Святошині

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що мешканців Святошинського району бісить наявність світла в частини сусідніх будинків цілодобово. Суперечки й звинувачення викликав житловий квартал зі стабільним електропостачанням, підключений до лінії критичної інфраструктури.

А ще, ми розповідали, що у Святошинському районі Києва виникла проблема з заживленням будинків на низці вулиць після знеструмлень. Мова про житлові багатоповерхівки по вул. Василя Стуса, Академіка Доброхотова, бул. Академіка Вернадського та частково просп. Академіка Палладіна на Академмістечку. Місцеві мешканці скаржаться: щоб увімкнути світло, енергетикам доводиться виїздити та працювати в “аварійному” режимі.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: