В уряді відповіли, чому досі ніхто не почав ремонт Дарницької ТЕЦ

Активісти району

Заступник міністра з питань розвитку громад та територій вважає, що м'яч нині на полі КМДА й самої ТОВ "Євро-Реконструкція", які мають узгодити обов'язки під час відновлення ТЕЦ-4

В уряді чекають на пропозиції щодо ТЕЦ-4 від Києва й компанії-оператора

Міністерство розвитку громад та територій чекає від власників Дарницької ТЕЦ та влади міста Києва пропозицій щодо відновлення зруйнованої теплоелектроцентралі. У свою чергу, компанія-оператор ТЕЦ, ТОВ “Євро-Реконструкція” заявляє, що вже почала відновлення своїм коштом. Місто ж Київ поки ніяк не коментує ситуацію з об’єктом критичної інфраструктури.

Про позицію Мінрозвитку громад та територій повідомив у коментарі УНІАН заступник міністра Костянтин Ковальчук. За його словами, м’яч нині – на полі КМДА й самої ТОВ “Євро-Реконструкція”, які мають узгодити обов’язки під час відновлення ТЕЦ-4, або Дарницької, у Києві.

“Ми чекаємо від власників, від міста пропозиції щодо відновлення, готові працювати з міжнародними партнерами для покриття витрат на обладнання. Або, можливо, буде ініційована державна допомога”, – зазначив заступник міністра.

Говорячи про можливість відновлення ТЕЦ до початку опалювального сезону, чиновник повідомив, що відомство очікує на завершення дефектації. Йдеться про процес технічної оцінки технічного стану обладнання ТЕЦ з метою виявлення несправностей, зносу чи пошкоджень.

“Ми готові максимально сприяти і обладнанням, і ремонтними силами, і фінансами допомагати, але наразі конкретної інформації чекаємо від міста”, – зазначив Ковальчук.

Він додав, що, за даними відомства, у Києві є резерв котелень та інших альтернативних джерел теплопостачання, які можна використати для опалення. Заступник міністра додав, що чекає на інформацію стосовно їхньої кількості від міської влади.

“Це дозволить зменшити кількість необхідного додаткового обладнання (для теплопостачання, – УНІАН)”, – підсумував Ковальчук.

Існує 5 варіантів майбутнього для Дарницької ТЕЦ: відновлювати не обов’язково – експерт

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у ТОВ “Євро-Реконструкція”, компанії-операторі Дарницької ТЕЦ (або київської ТЕЦ-4) розповіли, що нині відбувається на цьому надважливому об’єкті критичної інфраструктури. Його, нагадаємо, знищили під час ракетно-дронової атаки на Київ 3 лютого 2026 року, через що понад 1100 будинків у столиці залишилися без опалення. Ремонтники вже завершили розбір завалів і проводять оцінку стану конструкцій.

А ще, ми розповідали, що існує декілька варіантів відновлення Дарницької ТЕЦ у Києві. Відбудову можна залишити її власнику, нардепу колишніх скликань Анатолію Шкрібляку. Фінансувати роботи можуть також рахунком державного й міського бюджетів, але “націоналізація” в будь-якому форматі неприйнятна, оскільки буде оскаржуватись власником у Лондонському суді. Зрештою, її можна й не відновлювати, тоді є одразу кілька опцій.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: