Вночі підступно випав сніг: Київ вкотре стоїть у грандіозних заторах

У столиці на вулицях шалені затори через снігопад, який вже не вперше за зиму 2025-26 років паралізує місто, комунальники ж звітують про розчищені дороги й одиниці спецтранспорту

На в'їздах до Києва й великих автошляхах у столиці вже звично стоять затори, а фури "шліфують" кригу

Зранку у четвер, 5 лютого 2026 року, Київ скували затори через засніженість ключових трас. Рух транспорту ускладнений на усіх в’їздах до столиці: стоїть чи ледь рухається більшість великих трас, а також мости через Дніпро. А на більш-менш крутих схилах та узвозах транспорт буксує – колесам складно “зачепити” асфальт, який ще зо три тижні тому вкрила ожеледь.

Про ситуацію на дорогах у столиці повідомляють зранку у четвер, 5 лютого місцеві Telegram-пабліки. Передовсім, завмер чи майже зупинився рух на усіх в’їздах до міста. Рух ускладнений з боку Житомира й на Варшавській трасі, також стоїть Одеська траса, пишуть у пабліках.

Через незначні ДТП й той-таки сніг мало не рухаються мости, зокрема, Дарницький – щоб перетнути його, потрібно витратити до години часу. Також аварії спровокували затори на просп. Георгія Нарбута у Дніпровському районі (у напрямку з Воскресенки до ст.м. Дарниця) й проспект Романа Шухевича – в сторону Північного мосту.

Також у соцмережі викладають відео, що їх зробили водії зранку у четвер – з автівками, що буксують на крутосхилах і узвозах. Колеса автівок не можуть “схопити” асфальт, вкритий шаром криги під свіжим снігом, і транспорт просто буксує на схилах, не в змозі піднятися нагору.

У КМДА вже повідомили, що з ночі на вулицях міста працюють 258 одиниць спецтехніки КК “Київавтодор”. Чистять вулиці від снігу, обробляють протиожеледними засобами головні магістралі, мости, шляхопроводи, спуски та підйоми.

“Також задіяні 408 працівників у складі 61 бригади з ручного прибирання. Дорожники очищають від снігу та обробляють протиожеледними засобами зупинки, вузькі тротуари, сходи, підходи до наземних і підземних переходів та інші пішохідні зони, де не може працювати малогабаритна снігоприбиральна техніка”, – додали у КМДА.

А у парках і скверах, пишуть, сніг прибирають “зеленбудівці”: залучено 66 одиниць техніки та 677 працівників. Втім, ожеледь і ожеледиця на дорогах все одно зберігатимуться, попереджають у КМДА: не зважаючи на зусилля комунальних служб, повністю усунути ці явища одночасно й на усіх дорогах “фізично неможливо”.

Знайшли винуватих: у КМДА грозять київським підприємцям штрафами за неприбраний сніг

Нагадаємо, на початку січня Інформатор писав, що Департамент територіального контролю нагадав столичному бізнесу, що той має очищати прилеглу територію від снігу. В іншому випадку їм загрожують штрафи: для громадян – від 340 до 1360 грн, для ФОП та посадових осіб – від 850 до 1700 грн. І тепер інспектори розпочали посилені перевірки.

А вже наприкінці місяця ми розповідали, що за один вівторок, 27 січня 2026 року, інспектори з благоустрою винесли 321 припис і склали майже 50 протоколів про адмінправопорушення бізнесами, що мали б прибрати сніг та кригу з тротуарів. Власників крамниць і торговельних павільйонів каратимуть штрафами. Тим часом, самі столичні комунальники продовжують ліквідовувати наслідки складних погодних умов.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: