Володар Троєщини Бахматов звільнив з РДА ветерана, бо не там шанував загиблих

Активісти району

У Деснянському районі загострюється криза у відносинах між громадянським сектором та головою РДА Максимом Бахматовим: його вже звинувачують в узурпації влади й незаконних "чистках" співробітників

Андрій Безпальчий, що працював головним спеціалістом з муніципальної охорони у РДА, є бойовим ветераном, і отримав поранення на фронті. Фото: Facebook Андрій Безпальчий

У Деснянському районі загострюється криза у відносинах між активними мешканцями та керівництвом РДА. Напередодні, 26 травня 2026-го очільник району Максим Бахматов “помножив на нуль” Громадську раду, своїм розпорядженням припинивши діяльність дорадчого органу при РДА. Законність цього під великим питанням – видавати такий документ він не мав права відповідно до урядової постанови. А тепер стають публічними вже інші подробиці конфлікту: серед них звільнення підлеглих, зокрема й ветерана, через невиконання досить дивних вимог Бахматова, та особистий конфлікт.

Відеозвернення однієї зі співробітниць Деснянської РДА розповсюдили на Facebook-сторінці дезавуйованої Громадської ради району. Воно є анонімним, тому перевірити, чи дійсно існує співробітниця, неможливо – втім, само по собі це вже свідчення напруження в РДА та районі. На відео жінка розповідає, що є працівником Деснянської адміністрації, і що їй, так само, як усім її колегам “під загрозою звільнення” заборонено спілкуватись із депутатами Київради й громадськими активістами.

“Зараз у нашій адміністрації – повна узурпація влади Бахматовим та Бойком (Кирило Бойко, заступник голови РДА – Ред.) Всіх нас змушують підписувати листи, які не відповідають статутній діяльності структурних підрозділів. Йде повна профанація, де люди без досвіду руйнують район на наших очах”, – стверджує жінка у відеовідозві.

Працівниця РДА підкреслює корисність Громради при адміністрації – каже, що та зробила чимало для району, міста й ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення. А в якості прикладу авторитарних практик у РДА наводить звільнення одного з “заслужених фахівців”, завдяки якому район “мав повний порядок”. Мова про Андрія Безпальчого – ветерана й добровольця, головспеца відділу мунбезпеки РДА, звільнення якого підтвердила напередодні й Спілка ветеранів російсько-української війни у районі.

“Офіційно – через “конфлікт інтересів”. Але аудіозапис підтверджує, що справжня причина зовсім інша. Андрій Безпальчий о 9:00 під час загальнонаціональної хвилини мовчання став не там, де “правильно” для керівництва. Не біля входу в РДА, а біля прапорів бойових бригад на “Алеї героїв”, – стверджують у дописі Спілки на Facebook.

Аудіо, про яке йдеться, долучене до допису – на ньому жінка, ймовірно, керівниця апарату РДА Ірина Гуменюк, звертається до Безпальчого, і повідомляє про “розгон” від “голови” (тобто, Максима Бахматова). Той, каже, пообіцяв “звільнити всіх” у випадку, якщо “не звільниться Андрій” (тобто, сам адресат її звернення – зрозуміло з контексту, що саме він і записував аудіо).

“За пости, за коментарі в Інтернеті, за підтримку… це дуже обурює Бахматова. Позиція така, що ми працюємо всі в колективі, в апараті, ми маємо бути всі згуртовані – і навіть якщо в когось є якась думка, то вона залишається при людині, а не поститься у Facebook”, – доносить вона до Безпальчого позицію шефа.

Абсурдність ситуації ймовірні посадовці, що фігурують на аудіо, підкреслюють самі: стверджують, що саме присяга держслужбовця зобов’язує Безпальчого віддавати шану полеглим там, де вказує йому голова РДА. А ще, закидають йому членство у Спілці ветеранів: “позиція голови адміністрації – не працювати з людьми, які не підтримують політику президента та політику Максима Ісановича (Бахматова)”, – зауважує чоловік на записі.

Прикметно, що порушення міститься вже у самому наказі про звільнення ветерана. Відповідно до законодавства, зробити це можна за власним бажанням/угодою сторін; через стан здоров’я; скорочення штатів чи реорганізацію; а ще, через дисциплінарний проступок (причому невиконання обов’язків має носити саме системний характер). А в наказі, підписаному Іриною Гуменюк, мова про “реальний чи потенційний конфлікт інтересів”, підстава для звільнення, м’яко кажучи, сумнівна.

Бахматов влаштовує показові рейди на стихійних торговців, і особисто атакував заступницю Кличка

Нагадаємо, у березні 2026-го Інформатор писав про “рейди” Максима Бахматова на стихійному ринку біля ст.м. Лісова. Втім, його діяльність схожа, радше, на “показуху” – торговці, яких він пробував розігнати, все одно повернулися на свої ж місця.

А ще, ми розповідали про найкрінжовішу бійку, що сталася в стінах Деснянської РДА – між самим Бахматовим і депутаткою Київради, чинною заступницею голови КМДА Віталія Кличка Ганною Старостенко. Голова РДА атакував посадовицю, коли вона вийшла на сцену в приміщенні адміністрації з реплікою на заході, який проводив сам Бахматов – і був дуже схожим на передвиборчий.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: