Викиди буквально труїли киян: поліція зупиняє найшкідливіше підприємство на Подолі, ТОВ АДМ

Активісти району

Місцеві мешканці роками благали про зупинку небезпечного бізнесу, а очільник КМВА Тимур Ткаченко рівно рік тому, навесні 2025-го, обіцяв винести його за місто

У поліції розповіли, що нарешті зупиняють небезпечне для здоров'я виробництво по вул. Сирецькій у столиці

Поліція Києва нарешті помітила порушення екологічних норм підприємством ООО “АДМ”, розташованим на Сирці у Подільському районі столиці. Місцеві мешканці роками благали про зупинку небезпечного бізнесу, а очільник КМВА Тимур Ткаченко рівно рік тому, навесні 2025-го, обіцяв винести його за місто. Втім, слова не дотримав – тоді підключилася поліція: керівнику підприємства вже оголосили про підозру.

На підприємства зі сміття виплавляли такі акуратні зливки алюмінію й кольорових металів

Про викриття підприємства у у системному порушенні екологічних норм повідомили у поліції Києва. За даними правоохоронців, екологи зі столичної екоінспекції провели відбір проб повітря: рівень оксиду вуглецю у викидах перевищував норму більш ніж у 10 разів, а діоксиду сірки – майже у 20 разів. Саме підприємство здійснює діяльність у сфері поводження з відходами, виливаючи з них алюміній і кольорові метали.

“Така діяльність створювала реальну загрозу для життя і здоров’я людей, а також завдавала шкоди довкіллю. Йдеться про майже 2,5 млн грн збитків державі… Оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві та слідчі Подільського управління поліції встановили, що виробничі процеси здійснювалися з грубими порушеннями екологічного законодавства та вимог дозволу на викиди”, – розповіли у поліції.

Знаючи про перевищення шкідливих речовин у викидах, керівництво підприємства не вжило жодних заходів, аби усунути порушення. А у підсумку, кажуть поліцейські, місцеві мешканці дихали повітрям, що поступово отруювало їхній організм. Дії директора кваліфікували за ч.1 ст.241 КК України (забруднення атмосферного повітря речовинами, відходами… що створило небезпеку для життя й здоров’я), а також ч.2 ст.364-й (зловживання повноваженнями). Тепер йому загрожує позбавлення волі строком від 3 до 6 років.

Завод скуповував металобрухт, звозив на свою ділянку й виплавляв метал і алюміній

Нагадаємо, навесні 2025-го Інформатор писав, що з Подільського району Києва можуть нарешті винести шкідливе виробництво, завод ТОВ “АДМ”. Екологи вже декілька років б’ють на сполох, адже підприємство займається досить шкідливою для навколишнього середовища, а надто – для здоров’я киян діяльністю. Він скуповує металобрухт, звозить на свою ділянку, що на вул. Сирецькій, 33 та виплавляє з них метал.

А днями ми розповідали, що на Київщині вода прорвала штучну дамбу, насипану біля Національного військового меморіального кладовища. Нині потічок вже струменить у напрямку селища Віта-Поштова: в разі збільшення його напливу можлива й локальна техногенна катастрофа. Екологи вже підрахували, що вона торкнеться 12 громад.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: