Винуваті хмари й ремонти на АЕС: у Києві знову запровадили графіки знеструмлень

Активісти району

З полудня у середу, 18 березня, у столиці знову почали діяти обмеження на споживання електроенергії: все через зменшення сонячної генерації та ремонти атомних енергоблоків

Від полудня у середу, 18 березня, у Києві знову діють обмеження на споживання електроенергії

У середу, 18 березня 2026 року, у Києві знову почали діяти обмеження на споживання електроенергії. За розпорядженням державної компанії “Укренерго”, енергетики вимушені застосувати стабілізаційні відключення для збалансування загальної мережі. Причиною дефіциту може бути почасти пасмурна погода, що встановилася у столиці, а почасти – виведення на плановий ремонт енергоблоків українських АЕС, про що повідомляли напередодні.

Початок дії обмежень у ранковому зверненні до мешканців міста підтвердили у компанії ДТЕК. І традиційно зауважили, що для зручності киян актуальну інформацію про черги та години відключень розмістили на кількох цифрових платформах. Отримати дані можна у застосунку “Київ Цифровий”, на офіційному сайті ДТЕК або через автоматизовані чат-боти в месенджерах.

“Київ: за командою “Укренерго” застосовуються графіки відключень”, — йдеться у повідомленні пресслужби енергохолдингу.

Новина дещо стривожила киян, адже протягом останніх тижнів ситуація в столиці залишалася стабільною, і світло в домівках містян не вимикали. До того ж, кияни почали скаржитись, що напруга в мережі подекуди становила не 230 В, а лише 190 В (для побутових приладів це не надто небезпечно, але все ж нижче за стандарт). Повернення до графіків свідчить про зростання навантаження на систему, або виникнення нових технічних складнощів. А це можуть бути як наслідки останніх обстрілів, що їх провів ворог, так і інших проблем з обладнанням.

За даними Інформатора, почасти причиною дефіциту електроенергії може бути зменшення ефективності сонячної генерації. Справа с тому, що у Києві у середу, 18 березня, відключення планували запровадити з 16:00, Київщина ж загалом обходиться без відключень. Однак відключати почали ще до обіду через хмарну погоду.

Іншою причиною може бути виведення на плановий ремонт енергоблоків українських АЕС. Про це повідомила напередодні у Facebook колишня т.в.о. міністра енергетики Ольга Богуславець. За її словами, в позаминулу суботу, 7 березня, відключили один блок АЕС, а у середині тижня – ще один. Спочатку його вивели в аварійний ремонт, трохи згодом – у плановий середній.

Почасти це підтверджує й той факт, що, окрім столиці, складна ситуація спостерігається і в прифронтових регіонах України, де тривають активні бойові дії. В “Укренерго” повідомили, що через обстріли об’єктів інфраструктури частина споживачів у Донецькій, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях наразі лишилася без живлення.

“Поверніть аварійні відключення”: у січні кияни очманіли від стабілізаційних графіків

Нагадаємо, після січневих та лютневих обстрілів РФ кияни, особливо ті, хто мешкає на лівому березі, стали буквально благати про повернення до аварійних відключень. Світла майже не було, а на другий день після повернення Дарницького, Дніпровського й Деснянського районів до прогнозованих, стабілізаційних, графіків низка коментаторів розчаровано просить повернути Лівобережжя столиці до аварійних знеструмлень. Кажуть: так світла було більше, і скаржаться, що графіки, нібито, витримуються кепсько.

А ще, ми розповідали, що Віталій Кличко призначив Наталію Бондар на посаду директорки КП електромереж “Київміськсвітло”. Призначення набуває чинності з 16 березня 2026 року шляхом укладання контракту. Про це йдеться в розпорядженні міського голови № 120 від 13 березня 2026 року.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: