Визвірилися за знищені озера: кияни вимагають від Кличка позбутися КП Плесо

Активісти району

Мешканці столиці висловлюють незадоволення діями комунальників, що відповідальні за догляд за міськими водоймами й прибережними зеленими зонами, і просять ліквідувати підприємство Плесо

Зусиль комунальників кияни не оцінили. На фото: працівник КП "Плесо" обробляє біопрепаратом озеро Жандарка у Києві

Кияни висловлюють незадоволення діями комунальників, що відповідальні за догляд за міськими водоймами й прибережними зеленими зонами. Так само, як і у випадку з КП “Київзеленбуд”, від міської влади вимагають рішучих дій – насамперед, щодо ліквідації підприємства “Плесо”. У вину комунальникам ставлять ситуацію з Синім озером на Виноградарі й зеленим берегом – у Гідропарку.

Петицію з вимогою до міської влади про ліквідацію КП “Плесо” днями зареєстрували на сайті Київради. Її авторка, Ольга Яцеленко, підкреслює невдоволення діями КП “Плесо” – воно відповідає за усю водну інфраструктуру міста, зелені зони і, особливо, київські острови. У петиції зазначено, що велика кількість водних об’єктів столиці нині перебуває у мізерному стані, чи й зовсім передана під забудову, відтак, до комунальників є великі питання.

“КП “Плесо”, прикриваючись доглядом за водоймами, систематично знищує ці водойми та зелені зони. Ці дії загрожують екологічному балансу міста та є прямим порушенням прав киян на безпечне і здорове довкілля”, – зазначено у петиції.

У якості прикладів наводяться дії КП “Плесо” на Оболонському острові. Авторка вважає, що облаштування там парку відпочинку знищило дику природу, що була на території острова, і її у цьому підтримують київські екологи, які кажуть про знищення 200 дерев та інших рослин, а також втрату домівок численними червонокнижними кажанами. Інший приклад – ситуація з Синім озером на Виноградарі: її у відозві називають наслідком “безвідповідальності й некомпетентності” керівництва.

“Зараз у Києві залишилося близько 200 озер та близько 100 ставків. Кожне третє озеро в Києві частково забудовано, на кожне друге робили замах забудовники, понад 40 водойм знищено. “Плесо” практично нічого не робить для іх захисту. Головна мета “Плеса”, як бачать кияни – це заробляти на так званому “облагороджуванні”, або бетонізації”, – вважає Ольга Яцеленко.

Ще одним аргументом на користь своєї тези про необхідність прийняття жорстких рішень щодо комунальників авторка вважає дані про затримання колишніх керівників “Плеса” за корупційні злочини. Від міської влади вимагають ліквідувати КП “Плесо”, а також провести незалежний аудит його діяльності за останні 5 років з публічними звітами.

Зауважимо, що за 10 днів, що петиція вже “висить” на сайті Київради, її підписало 670 киян. Відтак, в відозви є цілком реальні шанси зібрати 6 тисяч підписів, необхідних для розгляду міським головою та його заступниками.

“Це не калюжа, це процес”: що самі комунальники кажуть про Синє, і як відновлять річку Либідь

Нагадаємо, Інформатор писав, як комунальники з КП “Плесо” реагували на обурення киян щодо стану озера Синє, відновленням якого вже 9 місяців займаються комунальники. Ніякого провалу в процесі ревіталізації, про який говорять екологи, вони не вбачають. І на закиди, що відновлення перетворило водойму на пересихаючий котлован, зібрали пояснення по кожному пункту.

Також ми розповідали, що у КП “Плесо” мають наміри ревіталізувати річку Либідь. Кінцевою метою, кажуть, є повернення водній артерії її природної чистоти й функціональності – при цьому вбачають у цьому й соціальні аспекти річки. Комунальники вже навіть планують організувати архітектурний конкурс, де визначать найкращий проєкт з перспективного розвитку вздовж річки.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: