Вже схоже на Чорнобиль – посольство Білорусі у Києві поросло бур’янами вщент

Активісти району

З березня 2022 року, відколи у Києві припинило функціонувати посольство Білорусі, його територія заросла бур'янами й виглядає геть неохайно, втім, вона так і лишилася недоторканною

Між щілинами у мощенні дворика вже проросли міцні бур'яни, а декоративні рослини вже нагадують дику стихію

З березня 2022 року, відколи у Києві припинило функціонувати посольство Білорусі, його територія заросла бур’янами й виглядає геть неохайно. Попри це, вона продовжує залишатися недоторканною, а біля входу до установи висить герб РБ – будь-хто не може перетнути паркан без офіційного дозволу голови диппредставництва, хай навіть його немає на території України вже впродовж чотирьох років. Таким є правило, закріплене Віденською конвенцією про дипломатичні відносини.

Рілс із будівлею посольства Республіки Білорусь у Києві днями записав білоруський політик-опозиціонер Анатоль Лябедзька, що прибув до української столиці разом зі Світланою Тихановською. На відео видно, що територія – маленький двір за невисоким металевим парканом – вже поросла бур’янами. Вони пробилися через щілини у мощенні дворика по вул. Михайла Коцюбинського, 3 у Шевченківському районі столиці. Декоративні кущі, що раніше підтримувалися в акуратному стані, нині теж розрослися й нагадують дикі зарості. А сходи до амбасади всипані опалим листям.

“Все заросло… виглядає приблизно, як Чорнобиль”, – прокоментував політик побачене, знімаючи рілс.

Попри критичне похолодшання дипломатичних стосунків між Києвом та Мінськом, будівля амбасади лишилася нетронутою. На фронтоні над входом висить герб Республіки Білорусь, поряд, на колоні, – розташована табличка із позначенням дипустанови. Власне, ніхто й не намагався перетнути паркан, щоб потрапити на територію, вже впродовж чотирьох років – про що й свідчить опале листя й бур’яни у дворику.

Зауважимо, що, згідно з правилом, закріпленим Віденською конвенцією про дипломатичні відносини, територія й приміщення посольств є недоторканними. Представники влади приймаючої країни не мають права заходити туди без офіційного дозволу голови диппредставництва. А от поширена теза про те, що територія амбасади є, нібито, суверенною землею іншої держави, як її “екстериторіальна частина”, є міфом – земля залишається під юрисдикцією країни перебування, хоча й має суворі обмеження.

Нагадаємо, що Надзвичайний і Повноважний Посол Білорусі в Україні Ігор Сокол разом із 10 співробітниками дипустанови покинув Київ ще 19 березня 2022-го. Знаючи, що іноземний кортеж їхатиме через КПП, українські прикордонники вручили дипломату символічні “тридцять срібняків” – через те, що територія Білорусі використовувалася РФ для вторгнення. Відтоді дипломатичні відносини де-факто заморожені, посольство у Києві стоїть закинутим.

Посольству Канади подарували 12 безоплатних паркомісць, а Бразилія позбувається старої будівлі

Нагадаємо, в грудні 2025-го Інформатор писав, що міський голова Києва видав розпорядження, згідно з яким Посольство Канади в Україні отримає 12 безоплатних парувальних місць. Дві третини з них розташовані на вул. Костельній, біля будівлі самої дипмісії, а третина – поряд із резиденцією Посла Канади на вул. Паньківській у Голосіївському районі столиці.

А ще, ми розповідали, що у Києві виставлено на продаж будівлю посольства Бразилії в Україні. Вона розташована просто на Андріївському узвозі у Подільському районі та є пам’яткою архітектури національного значення. Цікаво, що за усіма контактами, що їх виставляє бразильська дипустанова, саме ця будівля й досі є її “офісом” – хоча зустрічі явно проходять на інших локаціях.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: