Вже відомо, хто вимушено поїде з Києва: воду з системи опалення не злили у сотнях будинків

Активісти району

Очільник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко стверджує: у столиці є принаймні декілька сотень будинків, з опалювальних систем яких ніхто не злив теплоносій

У багатьох багатоквартирних будинках ніхто й не думав спускати воду: ось як це завершується. Фото киянки Viktoria Moriweather Facebook

Станом на вечір 12 січня 2025 року, за 4 доби після глобальної аварії у системі теплозабезпечення столиці, щонайменше в декількох сотнях будинків компанії-управителі чи ЖЕКи не злили теплоносій із системи опалення. Це може призвести до масових аварій – ми вже писали про перші випадки із розривами труб. Це призведе до неспроможності підключення таких будинків до опалення в принципі до настання теплої пори року.

Про тривожні перспективи повідомив очільник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у дописі на Facebook. За його словами, станом на вечір 12 січня йому відомо про щонайменше декілька сотень багатоквартирних будинків у Києві, де обслуговуючі їх компанії з якоїсь причини не зливали теплоносій з системи опалення.

“(Це сталося) з різних причин: хтось самостійно відмовився, хтось не знав, і далеко не всі будинки витримали, як я про це і попереджав”, – зауважив фахівець.

До допису Попенко долучив низку світлин труб та батарей у багатоквартирних будинках, що їх кияни скидають у соцмережі, як приклад безгосподарності й лінощів компаній-управителів та ЖЕКів. При цьому, за словами фахівця, відновлення таких будинків потребуватиме настання теплої пори року: провести капітальний ремонт із заміною труб – а саме таких робіт потребуватимуть постраждалі багатоповерхівки – можливо лише за умови плюсової температури на вулиці.

“Хто віповість за цей безлад та управлінські помилки – я боюся, що ніхто, бо відповідальності наші УК, КК чи ОСББ з ЖБК не несуть ніякої. Тому й відновлювати будинки (мешканцям) доведеться власним коштом”, – зауважив Попенко.

“У мене був законний вихідний”: як через сантехніка сталася аварія

Про один з таких випадків, що стався у київському будинку, розповіла киянка на ім’я Вікторія у Facebook. За її словами, у суботу, 10 січня, коли опалення й вода почали масово зникати в усьому місті, вона й не здогадувалася, що з системи у її будинку у Шевченківському районі не злили воду – хоча про настання сильних морозів знали усі.

“Опалення на будинок дали того ж дня ввечері, але хтось не виконав свою роботу як слід, і воно з’явилось лише у перших двох під’їздах. У чаті будинку жодна людина з двох теплих під’їздів не знайшла час, щоб натиснути пару кнопочок і відповісти, що тепло дали. Адже якби ми відразу знали, що проблема на рівні будинку, то намагались би раніше вжити якихось заходів”, – пояснила пані Вікторія.

Про те, що тепло вже дали до будинку, мешканці “холодних” під’їздів дізналися лише наступного вечора. Вікторія намагалася додзвонитися по усім можливим телефонам, і зрештою їй вдалося сконтактувати із інженеркою ЖЕКу. Та повідомила, що на роботі “вже нікого немає”, тому порятунок мешканців треба відкласти “на завтра”.

“Зранку таки прийшов наш сантехнік з ЖЕКу, намагався зробити опалення на наш під’їзд, але труби не витримали дві ночі з -17°С і в результаті труба лопнула. Тепер довбають стіну. Хоча можна було просто з самого початку зробити нормально. Опалення немає уже по всьому будинку, а в кухні вже 7,5°С, і коли щось зроблять – невідомо. А коли сусідка зустріла сантехніка й запитала, чому не злили воду та не зробило роботу, він відповів: “у мене був законний вихідний”, – завершила киянка.

Аварії у Києві вже почалися: є перші будинки, у яких репнули труби

Нагадаємо, Інформатор писав, що у житлових будинках Києва вже почалися аварії через незлитий з систем опалення теплоносій. Першим будинком, де вода прорвала труби й почала топити квартири, стала багатоповерхівка на Солом’янці, по вул. Вадима Гетьмана, 46А, корпус 3. Також прориви труб зафіксовано у Дніпровському районі (вул. Лазаревського, 6) і навіть біля Палацу “Україна” у Голосієві (вул. Велика Васильківська, 118). Поки кількість будинків, де сталися аварії, не критична.

Також ми розповідали, що у районах Києва, які постраждали від атаки на столицю у ніч на 9 січня, поступово відновлюють теплопостачання й заживлюють будинки. Втім, ситуація, м’яко кажучи, є далекою від ідеальної: у помешканнях киян температура вже впала до 7°С, а у соцмережах вже публікують фото з кригою, що намерзає на вікнах зсередини квартир. Інформатор зібрав актуальну ситуацію по районах міста: найгіршою вона є на столичному Лівобережжі.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: