Яготин вже не той: біля Києва планують створити новий полігон для вивезення сміття

Активісти району

Місцеве комунальне підприємство замовило розробку проєктної документації зі створення полігону твердих побутових відходів за межами села Райківщина, що просто за Яготином на Київщині

Найпотужнішим полігоном на Київщині є №5 у Підгірцях, втім, він вже давно відпрацював свій ресурс

Біля міста Яготин на Київщині планують побудувати полігон твердих побутових відходів. Там зведуть як власне сам полігон, тобто спеціальний обладнаний майданчик для зберігання побутових відходів, так і потужну сортувальну лінію для перероблення відходів. А поряд із адмінкорпусом облаштують ще пожежне депо на дві машини і очисні споруди для води, а також системи збору фільтрату зі сміття й знешкодження біогазу.

Про плани щодо побудови полігона твердих побутових відходів у Яготинській територіальній громаді повідомляється у оголошенні в електронній системі публічних закупівель Prozorro, яке наводить видання КиївВлада. Об’єкт мають розмістити за межами села Райківщина, що розташоване буквально за півкілометра від Яготина.

Замовником зведення полігону є комунальне підприємство Яготинської міськради “Комунальник”. Воно має намір провести аукціон з визначення виконавця розробника проєктної документації 18 листопада 2025 року. На роботи виділено 4,8 млн гривень, а документи планують отримати до 25 грудня 2025 року.

Згідно з документацією, що виклали у оголошенні, проєкт повинен передбачати під’їзну дорогу, ділянки складування відходів (виходячи з розрахунку у 270-300 тисяч кубометрів на рік), сортувальну лінію такої ж потужності, а також адмінкорпус, КПП, склад паливно-мастильних матеріалів, а також пожежне депо на дві машини. Крім цього, проєкт повинен враховувати системи захисту ґрунтових вод, вилучення й знешкодження біогазу та збирання фільтрату.

У Києві закрили один з двох полігонів, що обслуговують місто: якими були наслідки

Нагадаємо, у липні 2025 року Інформатор писав, що у Києві закрили велике сміттєзвалище – одне з двох, що обслуговують столицю. Такими були наслідки судового рішення, прийнятого тоді, а саме вивезення відходів припинили вже 15 липня. Мова про Полігон великогабаритних та будівельних відходів №6, розташований у Голосіївському районі Києва (вул. Пирогівський шлях, 94-96).

Також ми розповідали, що у столиці судитимуть вісьмох осіб, що створили декілька незаконних сміттєзвалищ на Київщині. Земельні ділянки загальною площею понад 7 тис кв.м, на які звозили відходи, зокрема, й небезпечні, були розташовані у селах Зазим’є, Шкарівка у Білоцерківському районі (там їх створили одразу два), а також у місті Біла Церква, на мікрорайоні Гайок. Підсудні завдали збитків природі та місцевим громадам на значну суму.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: