Як у Києві з 1 вересня працюватимуть дитсадки, школи та університети: перелік заборон

Активісти району

З 1 вересня у закладах освіти Києва діятиме низка заборон для запобігання розповсюдження COVID-19.

Про них розповіли у Київській міській державній адміністрації.

Відповідне рішення про запровадження обмежень ухвалила Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.

Там вважають, що заборони допоможуть увійти закладам освіти у навчальний процес із мінімальними ризиками розповсюдження коронавірусу. Вони стосуватимуться дитсадків, закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти незалежно від форм власності та інклюзивно-ресурсних центрів.

Так, під час дії «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки заборонятиметься:

  • проведення масових (освітніх, наукових, тематичних та інших) заходів без надягнутих усіма учасниками захисних масок;
  • вхід групами та масове перебування в закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування батьками та вхід і перебування у закладі освіти осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без сертифіката про вакцинацію або негативного результату тесту на COVID-19 (дійсний 72 години).

Якщо в Києві запровадять «жовтий» або «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, буде заборонено:

  • відвідування закладів освіти школярами та студентами і проведення в закладах освіти масових заходів, якщо там не вакциновано понад 80% персоналу; відвідування навчальних закладів здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт із особою з COVID-19 перебуває більше як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проведення в закладах освіти масових заходів більше ніж з однієї групи (класу) та за присутності глядачів;
  • відвідування закладів освіти всім, хто не є учасниками освітнього процесу.

А також за цих рівнів епіднебезпеки у школах, закладах вищої освіти, кількість здобувачів освіти в яких перевищує проєктну потужність закладу/перевищує нормативи, має бути організований змішаний формат навчання.

Якщо у Києві запровадять «червоний» рівень епіднебезпеки, то заклади освіти заборонять відвідувати школярам і студентам. Але працюватимуть дитсадки, спеціальні заклади освіти, молодша школа (1-4 класи). А також заборона не поширюватиметься на тих, хто бере участь в атестації, заходах з оцінювання якості освіти за умови вакцинації понад 80% персоналу.

Як зазначали напередодні у Міністерстві освіти, перед початком нового навчального року в Україні повністю вакцинувалися проти коронавірусу тільки 29% співробітників колективів шкіл. У разі локдауну працювати офлайн зможуть лише заклади, де вакциновані щонайменше 80% працівників.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Прийомним батькам Києва та ВПО виплатять від 7000 до 23 000 гривень: хто і скільки отпримає

Прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримають матеріальну допомогу з нагоди Дня святого Миколая. Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, про це йдеться в розпорядженні Київського міського голови № 785, передає Наша Столиця Розмір матеріальної допомоги становить від 7000 до 23 000 грн і залежить від кількості дітей, яких …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” за підвищеними цінами

На загальнодержавному рівні в розпалі скандал з розкраданням бюджетних коштів на закупівлі генераторів. Тим часом в столиці, як з’ясувалося, такі закупівлі теж проводилися досить неоднозначно. Майже 80% закупівель на постачання генераторів під різними приводами вдалося провести без аукціонів: фактично замовники, виходячи з власних симпатій визначали, в кого закупити цей товар. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві будуть заробляти на обстеженні застарілого жилого фонду

У Києві набула чинності Програма комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого жилого фонду міста, на реалізацію якої столична влада запланувала виділити з міського бюджету 494,8 млн гривень. Ці кошти планується освоїти виключно на інвентаризації “хрущівок”, “сталінок” та інших старих житлових будинків. Керівництво Києва обіцяє, що відновлювати дані будівлі потім будуть інвестори. Втім, …

Поділитися у соцмережах: