Як у Києві з 1 вересня працюватимуть дитсадки, школи та університети: перелік заборон

Активісти району

З 1 вересня у закладах освіти Києва діятиме низка заборон для запобігання розповсюдження COVID-19.

Про них розповіли у Київській міській державній адміністрації.

Відповідне рішення про запровадження обмежень ухвалила Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.

Там вважають, що заборони допоможуть увійти закладам освіти у навчальний процес із мінімальними ризиками розповсюдження коронавірусу. Вони стосуватимуться дитсадків, закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти незалежно від форм власності та інклюзивно-ресурсних центрів.

Так, під час дії «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки заборонятиметься:

  • проведення масових (освітніх, наукових, тематичних та інших) заходів без надягнутих усіма учасниками захисних масок;
  • вхід групами та масове перебування в закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування батьками та вхід і перебування у закладі освіти осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без сертифіката про вакцинацію або негативного результату тесту на COVID-19 (дійсний 72 години).

Якщо в Києві запровадять «жовтий» або «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, буде заборонено:

  • відвідування закладів освіти школярами та студентами і проведення в закладах освіти масових заходів, якщо там не вакциновано понад 80% персоналу; відвідування навчальних закладів здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт із особою з COVID-19 перебуває більше як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проведення в закладах освіти масових заходів більше ніж з однієї групи (класу) та за присутності глядачів;
  • відвідування закладів освіти всім, хто не є учасниками освітнього процесу.

А також за цих рівнів епіднебезпеки у школах, закладах вищої освіти, кількість здобувачів освіти в яких перевищує проєктну потужність закладу/перевищує нормативи, має бути організований змішаний формат навчання.

Якщо у Києві запровадять «червоний» рівень епіднебезпеки, то заклади освіти заборонять відвідувати школярам і студентам. Але працюватимуть дитсадки, спеціальні заклади освіти, молодша школа (1-4 класи). А також заборона не поширюватиметься на тих, хто бере участь в атестації, заходах з оцінювання якості освіти за умови вакцинації понад 80% персоналу.

Як зазначали напередодні у Міністерстві освіти, перед початком нового навчального року в Україні повністю вакцинувалися проти коронавірусу тільки 29% співробітників колективів шкіл. У разі локдауну працювати офлайн зможуть лише заклади, де вакциновані щонайменше 80% працівників.

Поділитися у соцмережах:
Анонси
Суд арестовал 100% акций завода «Большевик»: в чем причина

Суд наложил арест на все акции «Первого киевского машиностроительного завода», который до 2018 года носил название «Большевик», в рамках расследования Государственное бюро расследований. Об этом сообщили в пресс-службе ведоства. ГБР расследует уголовное производство по возможному злоупотреблению должностных лиц Фонда госимущества во время приватизации завода «Большевик». Сейчас следователи выясняют все обстоятельства отчуждения завода из государственной собственности. По данным ГБР, …

Поділитися у соцмережах:
Анонси
Где в Киеве можно будет окунуться в прорубь на Крещение: список локаций

В среду, 19 января, в Украине будут отмечать Крещение Господне. Традиционно в этот день проходят праздничные богослужения и освящение воды, а одними из самых популярных обрядов являются крещенские купания, когда люди окунаются в проруби с ледяной водой.  Для проведения крещенских купаний коммунальное предприятие «Плесо» обустроило в Киеве 15 локаций, на которых можно будет безопасно окунуться в проруби. В пресс-службе КП редакции «Наш Киев» объяснили, что …

Поділитися у соцмережах:
Анонси
Столичная прокуратура через суд требует вернуть общине Киева земучасток на Соломенке

Соломенская окружная прокуратура Киева в судебном порядке требует вернуть столичной общине земельный участок стоимостью более 20 млн гривен, расположенный на ул. Проценко в Соломенском районе столицы.  В прокуратуре считают, что участок для строительства жилых домов с нежилыми помещениями был передан в аренду без проведения аукциона. “Киевсовет в нарушение требований земельного …

Поділитися у соцмережах: