З Києва після заклику міського голови вже виїхали 600 тисяч людей – Кличко

Активісти району

У інтерв'ю виданню The Times мер української столиці розповів, що місто майже доведено до гуманітарної катастрофи, а його мешканці виїздять за межі Києва, аби забезпечити собі гідні умови існування

Міський голова повідомив журналістам The Times, що Київ на межі гуманітарної катастрофи. Фото: соцмережі Віталія Кличка

Міський голова Києва повідомив, що через надзвичайно складну ситуацію у столиці місто вже полишили 600 тисяч киян. Сам мегаполіс, за його словами, вже перебуває на межі гуманітарної катастрофи – саме на це, стверджує він, розраховують росіяни, прагнучи змусити людей мерзнути взимку. Для цього, каже він, ворог двічі влучив балістичними ракетами в одну й ту саму теплову електростанцію: новий обстріл де-факто нівелював усі попередні зусилля ремонтних бригад, що відновлювали ТЕС після попредньої атаки 9 січня 2026 року.

Про це Віталій Кличко заявив в інтерв’ю виданню The Times. Міський голова сказав, що ситуація у Києві є надзвичайно складною, а через постійні атаки РФ на енергетичну інфраструктуру української столиці місто опинилося на межі гуманітарної катастрофи. Саму ситуацію з базовими послугами – опаленням, водою, світлом – він називає “критичною”.

“Росіяни хочуть влаштувати гуманітарну катастрофу в нашому рідному місті, щоб люди мерзли взимку”, – наголосив Віталій Кличко, підкресливши, що станом на час, коли він спілкувався з журналістом, у місті 5600 багатоквартирних будинків залишалися без тепла.

Мер столиці підтвердив, що у деяких районах міста ситуація є настільки складною, що мешканці не можуть користуватися санвузлами – замерзла вода в трубах. А всередині квартир на вікнах вже з’явилася крига. Ситуацію, каже Кличко, погіршують погодні умови: цьогоріч зима стала найхолоднішою за останні 10 років.

Причиною складнощів, підкреслив Кличко, є регулярні повітряні удари по місту з боку супротивника. Остання масштабна атака відбулася в ніч на 20 січня, коли ворог застосував понад 300 безпілотників та десятки ракет, зокрема балістичні “Іскандери” та гіперзвуковий “Циркон”. Міський голова підтвердив: балістичні ракети двічі влучили в одну ТЕС Києва, при цьому нові обстріли нівелювали всі попередні зусилля ремонтних бригад, що саме відновлювали мережу після атаки 9 січня.

Саме тому, стверджує Віталій Кличко, за останній місяць столицю України вже залишили 600 тисяч киян. Це сталося через неможливість забезпечити нормальні умови життя – а виїздити містяни почали після заклику з боку самого міського голови залишити місто й переміститися до безпечніших районів, або за місто, де є альтернативні джерела опалення.

Крім цього, видання зачепило політичний аспект навколо української столиці. Воно зауважило, що на тлі кризи загострилася дискусія між керівництвом країни – президент, Володимир Зеленський, розкритикував владу міста за недостатню інтенсивність у підготовці енергетики. На що Кличко відповів публічно – наголосивши на масштабах руйнувань, спричинених російськими атаками.

Що саме порадив Кличко, і чи дослухались до нього кияни

Нагадаємо, Інформатор писав, що після масованого комбінованого обстрілу Києва у ніч на 9 січня 2025 року половина столиці залишилася без опалення, а ще третина міста – без води. Масштабні знеструмлення через удари ворога призупинили роботу помпових станцій. Ситуація настільки серйозна, що Віталій Кличко звернувся до киян з проханням тимчасово виїжджати за можливості з міста. Обстріл столиці відбувся на фоні сильного похолодання, тож, аби не допустити колапсу, воду з систем опалення почали зливати.

Пізніше ми написали з посиланням на рієлтора, що кияни не надто дослухалися до поради Кличка й не поспішають переїжджати за місто, де є “альтернативні джерела живлення та тепла”. Така порада міського голови, нагадаємо, викликала у Києві сутнісну політичну дискусію. Втім, попит на заміські будинки перебуває на рівні 2025 року і є загалом невисоким.

Зрештою, ми написали й про широку суспільну дискусію після такої поради від Кличка. Ця фраза стала тригером для політичних опонентів, та особливо ворогів: мер став мішенню для докорів у недостатньому оптимізмі й навіть спробах посіяти паніку. Але є й ті, хто переконаний: міський голова мав рацію – і замість стратегічної помилки в комунікаціях вчинив правильно, здобувши довіру.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: