З Київради пішла Євгенія Кулеба, колишня екс-голови МЗС: замість неї зайде юрист-фанат iPhone

Активісти району

Депутатка із фракції "Слуга народу", захисниця зелених зон столиці склала мандат депутата, замість неї, згідно з результатами виборів, заходить адвокат та бізнесмен Євгеній Вандін, знайомий з Віталієм Кімом

Євгеній Вандін на виборах 2020 року скаржився на переслідування та обіцяв "зробити Оболонь столицею Києва"

Депутатка Київради, засновниця та керівниця громадської організації “Місто-сад” Євгенія Кулеба написала заяву про складання повноважень депутата. Про це повідомив міський голова столиці, Віталій Кличко, на пленарному засіданні у четвер, 9 жовтня 2025 року. Про причини такого кроку поки невідомо, Євгенія Кулеба була однією з активних депутаток міськради, ба більше, на місцевих виборах 2020 року “вела” за собою список “Слуги народу”.

Про складання повноважень депутата Київради IX скликання Євгенії Кулеби повідомив з трибуни Віталій Кличко. Відставку депутатки міськрада прийняла одразу ж, 75 голосами. Депутати попрощалися з Кулебою швидко, про причини, з яких вона вирішила залишити роботу у міськраді, не повідомили, а заяву у сесійній залі не зачитували.

Саме Євгенія Кулеба “вела” за собою список партії “Слуга народу” на місцевих виборах у 2020 році – у документах ЦВК навпроти її прізвища стоїть позначка “перший кандидат” (далі у списку переможців нинішній очільник фракції, Андрій Вітренко). Відповідно до даних ЦВК, вона перемогла на територіальному виборчому окрузі №7 у Києві, це Оболонь.

Читачі Інформатора пам’ятають її передовсім за активною діяльністю у міськраді. Так, вона опонувала міській владі у питанні будівництва підземного паркінгу біля Пейзажної Алеї, а ще, “захейтила” ідею будівництва фонтану замість постамента пам’ятника Леніну на Бесарабці. Також саме Євгенія Кулеба зупинила роботи над скандально відомим муралом з пеліканом та горбанем з Нотр-Даму на вул. Січових Стрільців, 31.

На місцевих виборах 2020 року Євгеній Вандін робив потужні обіцянки

Зі складанням мандату Євгенією Кулебою, наступним зі списку “Слуги народу” за цим округом має зайти Євгеній Вандін – він на виборах набрав 1187 голосів. Це керуючий партнер адвокатського об’єднання “Фомін і партнери”, випускник Києво-Могилянської Бізнес Школи. А ще, засновник цілого “букету” стартапів: Predmet Construction Group, “2Mac” та “Applefix” (постачання запчастин для техніки на iOS та мережа з ремонту), віцепрезидент ТОВ “АЙГАМА Україна”, співавтор комп’ютерних програм: “Виявлення шахрайства у поведінці користувачів Інтернету” та “Автоматизований Аналітик Банку”.

Вандін підтримує стосунки з Кирилом Фесиком та знайомий з Віталієм Кімом (фото зліва). Фото: Mind.ua

Компетенція майбутнього депутата – захист бізнесу від рейдерських атак, взаємодія з владою, оцінка нормативних актів, співпраця “бізнес-політичне середовище”. Після початку війни він у інтерв’ю розповідав, як підтримує ЗСУ та ГУР, зокрема, особисто купував їм автівки. А з фото у “піарному” інтерв’ю зрозуміло, що Вандін підтримує стосунки з очільником Оболоні Кирилом Фесиком та знайомий з Віталієм Кімом (керівник Миколаївської ОВА).

У Київраді хочуть відселити мешканців з колишнього військового шпиталя у Голосієві

Нагадаємо, Інформатор писав, що у четвер, 9 жовтня на сесію Київради винесено питання про розселення мешканців історичного будинку по вул. Китаївській у Голосіївському районі. Це колишній військовий шпиталь, зведений наприкінці ХІХ століття: споруда включена до Переліку пам’яток історії й архітектури столиці. Втім, пам’яткоохоронці побоюються, що за нібито благородними поривами депутатів ховається бажання передати ділянку забудовникам.

А напередодні, у середу, 8 жовтня, мали скликати засідання “земельної” комісії Київради. Її головуючим досі є Михайло Терентьєв, депутат міськради й фігурант розслідування НАБУ “Чисте місто”, який ще в лютому 2025-го отримав підозру щодо своєї участі у земельних схемах. Але на призначену годину Терентьєв не з’явився.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: