За 2025 рік київське метро перевезло населення цілого Пакистану

Активісти району

У столичній підземці підбили підсумок своєї роботи за 2025 рік: перевезли майже чверть мільярда пасажирів, а майже мільйон сховали на станціях під час повітряних тривог

За рік потяги столичного метро перевезли майже 250 мільйонів пасажирів

У КП “Київський метрополітен” відзвітували про результати роботи підприємства за минулий, 2025-й, рік. Цифри показові, це трохи більше, ніж у позаминулому році. І, звичайно, для багатьох киян підземка стала фактично “другим домом”, бо за рік від обстрілів на станціях-укриттях сховався майже мільйон пасажирів.

Про успіхи КП “Київський метрополітен” відзвітувало на сторінці у Facebook. Так, за 2025 рік столичним метро скористалися майже 250 млн пасажирів, з них 63,5 мільйони були пільговиками. Роком раніше ці цифри були дещо меншими: 241 млн пасажирів у підземці, з них 60 млн – з пільгами на проїзд.

Метрополітенівці провели понад 9,5 тисяч супроводів пасажирів з числа маломобільних груп, відремонтували капітально 7 ескалаторів (на Берестейській, Либідській, Хрещатику й Палаці Україна зокрема), а також зробили ремонт колій. Там замінили 2111 шпал, 620 перевідних і 62 мостові бруси, а ще – 3090 метрів рейкової нитки.

Проте найзначущі цифри принагідно до “року метро” у Києві – про врятовані життя. За рік підземка стала другим домом для сотень тисяч киян і гостей міста. Так, загалом до підземки спускалися під час тривоги 970 тисяч людей (роком раніше – лише 450 тисяч). Найчастіше люди ходили в укриття у липні: 215 тисяч містян спускалися до метро, аби перечекати повітряну тривогу.

“Важливою подією року стало й те, що 16 червня 2025 року посвідчення на право керування електропоїздами отримала перша жінка-машиністка – Катерина Єсипчук. Нині машиністка працює на “синій” лінії метрополітену”, – додали у КП “Київський метрополітен”.

А ще, восени 2025-го у метро розпочали роботи з покращення доступності станцій. На 10 станційних комплексах нанесли тактильні смуги, які допомагають орієнтуватися та безпечно переміщатися станціями підземки пасажирам із порушеннями зору. Також за рік “відкапіталили” 41 вагон – із оглядом і діагностикою кожного елемента.

Кличко не підтримав петицію про облаштування вбиралень на станціях метро: як він це пояснює

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що через наслідки ворожих обстрілів і обмеження в енергосистемі поїзди на всіх лініях столичного метро курсують із збільшеними інтервалами, а електротранспорт на Лівобережжі тимчасово замінили автобусами. Так, у столиці потяги метро курсували з інтервалом у 10 хвилин через брак електроенергії.

А ще, ми розповідали, що міський голова Києва Віталій Кличко не підтримав петицію про облаштування вбиралень на станціях метро у Києві. Відозву підписали понад 6 тисяч містян, втім, в міської влади поки немає можливості провести капремонти на вже існуючих станціях – хоч у проєкти тих, що нині будують на Виноградарі, вбиральні таки додали.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: