За шість годин Київське море можуть спустити на 14 сантиметрів: це смертельно небезпечно

Активісти району

Гідроенергетики повідомили про нову небезпеку, що її становить Київське водосховище: виявляється, що під час пікових навантажень ГЕС "витягує" більше води, через що під кригою утворюються небезпечні повітряні кишені

Енергетики попереджають про смертельну небезпеку від виходу на кригу Київського моря – втім, кияни не зважають на такі дрібниці й влаштовують там тусовки, аж до діджей-сетів

Київське водосховище можуть спустити на 12-14 сантиметрів впродовж лічених годин, що зробить його кригу крихкою й небезпечною. Сторонні спостерігачі ж нічого не побачать – це ще одна причина, з якої не слід виходити на лід Київського моря. Загалом великі резервуари води в Україні стали значно небезпечнішими, ніж були до війни.

Про особливості роботи систем ГЕС, зокрема, і в Києві розповів т.в.о. гендиректора ПрАТ “Укргідроенерго” Богдан Сухецький на брифінгу у столичному Медіа-центрі. За його словами, у тій кліматичній зоні, в якій перебуває Київ (і країна в цілому), “безпечної” криги не буває. Але особливо небезпечним лід стає, коли відбувається різке навантаження гідрогенераторів – і коли йде забір великого обсягу води.

“В умовах війни ГЕС працюють не так стабільно, як раніше, і коли треба багато електроенергії, особливо після обстрілів, гідрогенерація включається на повну потужність. Відповідно, відбувається дуже швидкий спуск і підйом води. Ці коливання можуть становити 15-17 см по товщині. Ми за 6 годин можемо Київське море спустити на 12-14 см. В такому випадку виникає повітряна подушка між кригою і водою. Вона може бути непомітною, але крига стає досить ламкою і чутливою до будь-якого навантаження”, – пояснив журналістам Сухецький.

Він також звернув увагу, що у місцях, куди ГЕС скидають воду, на крижаній поверхні навпаки утворюються нові шари криги. Втім, такі “сендвічі” є надзвичайно нестабільними – і тому небезпечними, пояснив посадовець. Крім того, він підкреслив, що від самих гідроагрегатів йде мікровібрація, яка призводить до мікротріщин у кризі, що також загрожує її ламкістю.

“Режими водосховищ, режими скидання води нестабільні зараз. Великі коливання, які не допускалися в мирному житті, зараз є, і вони формують небезпечний крижаний покрив”, – резюмував глава “Укргідроенерго”.

Двох діджеїв оштрафували за організацію “тусовки” на кризі водосховища

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що, попри неодноразові попередження ДСНС про небезпеку виходу на лід Київського водосховища, особливо масовими групами чи на машинах, кияни продовжують влаштовувати там тусовки з діджей-сетами, дрифтом і танцями. Це вже призвело до трагедії 2 лютого 2026 року, коли автомобіль з двома чоловіками провалився під кригу.

А ще, ми розповідали, що організаторів знаменитої вечірки на Київському морі наприкінці січня 2026 року, оформленої, як діджей-сет, оштрафувала поліція. На двох діджеїв, що створили свято й записали відео з тусовки, склали адмінпротокол – сам штраф буде відносно невеликим, у межах 450 гривень.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: