За три роки у Києві демонтували 4,2 тисячі МАФів та евакуювали понад 240 тисяч автівок
Департамент територіального контролю підбив підсумки трирічної роботи: 620 млн грн до бюджету, мільйон штрафів і тисячі знесених кіосків
Столичні інспектори за три роки винесли понад мільйон постанов за порушення паркування, знесли 4,2 тисячі незаконних споруд і перерахували до міської скарбниці понад 620 мільйонів гривень. За три роки демонтаж МАФів у Києві перетворився на системну кампанію, яка охопила всі райони столиці. Контроль тепер охоплює шість сфер: благоустрій, паркування, тимчасові споруди, житлово-комунальні послуги, охорону праці та внутрішній водний транспорт.
Дані оприлюднив Департамент територіального контролю міста Києва 14 липня. На базі колишнього Департаменту міського благоустрою три роки тому створили нову структуру з єдиними стандартами роботи. За словами директора відомства, мета – не лише реагувати на порушення, а й працювати на випередження.
“Три роки тому ми створили нову структуру, яка об’єднала різні напрями міського контролю. Сьогодні наше завдання – не лише реагувати на порушення, а й працювати на випередження, створюючи зрозумілі правила для всіх. Саме тому ми розвиваємо цифрові інструменти, посилюємо інспекції та робимо контроль відкритішим і ефективнішим”, – заявив Михайло Буділов, директор Департаменту територіального контролю міста Києва.
Найбільших результатів досягли у сфері паркування. За три роки інспектори зафіксували такі показники:
- 864 554 перевірки оплат паркування;
- 1 008 346 постанов за порушення правил зупинки, стоянки і паркування;
- 344,2 млн грн від сплати штрафів надійшло до бюджету;
- 276,3 млн грн від оплати паркування – загальна сума перевищила 620 млн грн;
- понад 240 тисяч автівок евакуювали за три роки.
У сфері благоустрою та демонтажів результати не менш вагомі. За три роки інспектори знесли 4,2 тисячі незаконних споруд – кіосків, павільйонів, МАФів без дозвільних документів або у заборонених місцях. Реформа торкнулась кожного з районів Києва. Кількість демонтованих об’єктів постійно зростала: спочатку прибирали споруди в Оболонському та Печерському районах, пізніше – в Подільському, Святошинському та інших.
Місто отримало нові підходи та цифрові інструменти
За три роки змінився не лише масштаб роботи, а й підхід до міського контролю. Інспекції стали технологічнішими та прозорішими. Цифрові інструменти дозволяють відстежувати порушення у режимі реального часу. Зокрема, можна перевіряти оплату паркування через єдину базу та фіксувати незаконно встановлені споруди. Такий підхід скорочує час реакції та зменшує можливість для зловживань.
Важливим є і фінансовий вимір реформи. Понад 620 мільйонів гривень надійшло до міського бюджету – ці кошти місто може спрямувати на інфраструктуру та благоустрій. Водночас демонтаж незаконних споруд потребує і суттєвих витрат. За даними з відкритих джерел, лише за три роки на вивезення та зберігання МАФів місто витратило близько 300 мільйонів гривень. Баланс між надходженнями та витратами залишається предметом публічного обговорення.
Упорядкували вуличний простір: кіоски знесли, автівки вивезли
Раніше Інформатор повідомляв, що МАФова реформа у Києві повністю видозмінює вуличну торгівлю в столиці. Кореспондент видання відвідав штрафмайданчик, куди звозять демонтовані кіоски і павільйони з усіх мікрорайонів: там зберігаються тисячі конструкцій, серед яких навіть стильна ятка з Хрещатика. Після трьох років зберігання споруди або ріжуть на метал, або передають військовим.
Також ми писали, що інспектори нарешті евакуювали автівки з-під будівлі головного управління Нацполіції та Печерського суду на Михайлівській площі. П’ять машин, кинутих просто посеред проїжджої частини, вивезли на штрафмайданчик. Ще кількох водіїв оштрафували на місці.
ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK
Зараз читають на Інформаторі
Зараз читають на Інформаторі
Країни ЄС погодили продовження захисту для українських біженців – але військовозобов’язаних це не стосується
Полуниця в Україні подорожчала – огляд цін в супермаркетах
10:23
Укрзалізниця запускає інтерсіті до Луцька в дні літературного фестивалю Фронтера
10:00
До Києва на День Державності прибули лідери Європи – Урсула фон дер Ляєн, Мая Санду, Нікушор Дан та Александар Вучич
09:51
Росія намагається розсікти Куп’янський плацдарм – як змінилася тактика окупантів і чи є загроза прориву
09:49
Уряд Свириденко пішов, так і не виплавтиши тисячам українців обіцяну в 2025 році Зимову підтримку
Коментарів немає