Забудовник, якому дали відкоша у Ботсаду Києва, вже зазіхає на урочище Теремки

Активісти району

У Києві забудовник KSM-group подав позов до суду, аби визнати багатовікові дерева, що ростуть в урочищі Теремки, "малоцінною рослинністю"

Попри зусилля місцевої громади й депутатки Пинзеник (зліва), представники забудовника вже проводять обмірювання дерев в урочищі Теремки. Фото: Facebook Олеся Пинзеник

У Києві забудовник подав позов до суду, аби визнати багатовікові дерева, що ростуть в урочищі Теремки, “малоцінною рослинністю”. Йдеться про компанію KSM-group, відому, зокрема, спробою забудови столичного Ботсаду, про що стало відомо у грудні 2024 року. Нині ж його мета – зрізати рослини та почати забудову урочища у Голосіївському районі столиці.

Про позов до суду з метою визнання дерев у Голосіївському районі столиці малоцінними для міської громади повідомила депутатка Київради Олеся Пинзеник, відома своїм захистом парків та скверів столиці від забудовників. Нині, за її словами, компанія KSM-group зазіхає на дерева в урочищі Теремки, що є частиною Національного природного парку “Голосіївський” у однойменному районі. Це – не просто чергова “зелена зона” на мапі Києва, а залишки прадавнього дубово-грабового лісу, де збереглися рідкісні види флори.

“KSM-group через суд намагається визнати багатовікові дерева в урочищі Теремки малоцінною рослинністю , щоб вирубати і забудувати. Вчора (у п’ятницю, 24 жовтня – Ред.) приходили оцінщики. KSM-group – це ті, які намагалися забудувати Ботсад в столиці. І планують знищити корпуси інституту Патона на Антоновича”, – зауважила у дописі Олеся Пинзеник.

Депутатка показала також відео, на якому видно, як двоє людей обмірюють стовбур величенького дерева, розташованого в урочищі Теремки. Саме воно є ділянкою Національного природного парку “Голосіївський”, створеного 27 лютого 2007 року. Територіально воно обмежено на півночі житловим масивом Теремки-1 та проспектом Академіка Глушкова, а на півдні – адмінмежею з Києво-Святошинським районом Київщини (село Новосілки). На південному заході урочище виходить за межі просп. Глушкова і обмежується територією Кібцентру.

Зауважимо, що урочище Теремки – це залишки прадавнього дубово-грабового лісу, де збереглися рідкісні види флори, занесені до Червоної книги України, а також проходить міграційний “зелений коридор” птахів і дрібних ссавців. Кияни вже подавали не одну петицію на захист цієї ділянки лісу. А правоохоронці розслідують декілька спроб нелагальної забудови урочища – станом на липень 2025 року були чотири відкриті судові справи, у тому числі – кримінальні провадження через незаконну забудову.

Як забудовник втрапив у скандал із “реновацією” будівель у київському ботсаду ім. Гришка

Нагадаємо, як писав Інформатор, саме цей забудовник, KSM-group, потрапив до скандалу у київському ботсаду. 10 січня 2025 року Держаудитслужба заявила про, нібито, передачу частини земель природно-заповідного фонду під забудову керівництвом ботсаду, що перебуває під “парасолькою” НАН України. Ба більше: частину території віддали забудовнику, який цілих шість років докладав різноманітних зусиль, аби керівництво ботсаду стало “зговірливішим”.

Трохи згодом стала відомою назва забудовника: KSM-Group добре відомий саме завдяки забудові охоронюваних територій, та земель тієї-ж таки НАН України (назва забудовника фігурує у кримінальних справах), а також природно-заповідного фонду.

А вже у вересні 2025-го ми розповідали, що Офіс Генпрокурора подав позов проти Національного ботсаду ім. Гришка й компанії-забудовника. Від них вимагають визнати недійсним інвестиційний договір ще від 2018 року: йдеться про ту саму скандальну угоду. Господарський суд Києва вже взяв позов до розгляду.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: