Забули про документи й рибу в Дніпрі: біля Києва незаконно намивали пісок земснарядом

Активісти району

Поблизу острова Надія на родовищі піску "Осокори" у Києві незаконно добували пісок з Дніпра: підрядник мав дозволи, але не переймався природоохоронними паперами

Сировину намивали за допомогою земснаряда й вантажили на баржі. Фото: Держекоінспекція у Столичному регіоні

Поблизу острова Надія на родовищі піску “Осокори” у Києві незаконно добували пісок з Дніпра. Сировину намивали за допомогою земснаряда й вантажили на баржі. У виконавця були спецдозволи на користування надрами, втім, не знайшлося інших важливих документів – зокрема, про охорону водних біоресурсів.

Про це повідомила Державна екоінспекція Столичного регіону у дописі на Facebook. Екологи розповіли, що 26 березня 2026 року проводили рибоохоронні заходи на Канівському водосховищі спільно з Київським рибоохоронним патрулем і представниками Нацполіції. Шукали компанії, що шкодять водним біоресурсам та екосистемам під час ведення господарської діяльності під час видобутку піску.

Земснаряд працював без важливих природоохоронних документів

Порушника розшукали швидко: ним виявився підрядник, що встановив земснаряд поблизу острова “Надія” на родовищі “Осокори” у Києві. Він здійснював підводний видобуток піщаної сировини й вантажив на баржу, а працював за допомогою земснаряду. Дозволи на користування надрами в компанії були, а втім, проблеми з паперами все ж виникли.

“Не було дотримано процедури повідомлення Київського рибоохоронного патруля про початок робіт, відсутні підтверджувальні документи щодо спрямування компенсаційних коштів на рибоводно-меліоративні заходи, а також не проведено моніторинг стану водних біоресурсів у зоні здійснення робіт”, – повідомили у Держекоінспекції Столичного округу.

А ще, в земснаряду підрядника не було діючого договору підряду, який би визначав правові підстави для видобутку піску на родовищі “Осокори”. Підрядну організацію офіційно попередили, що подальші роботи за таких умов є порушенням природоохоронного законодавства. Це, кажуть екологи, створює загрозу негативного впливу на водні біоресурси та екосистему Канівського водосховища.

Вода прорвала дамбу біля військового меморіального кладовища: потік йде на Віту-Поштову

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що на Київщині вода прорвала штучну дамбу, насипану біля Національного військового меморіального кладовища. Нині потічок вже струменить у напрямку селища Віта-Поштова: в разі збільшення його напливу можлива й локальна техногенна катастрофа. Екологи вже підрахували, що вона торкнеться 12 громад.

А ще, ми розповідали, що біля одного з ЖК у селі Софіївська Борщагівка під Києвом стався вилив каналізаційних стоків. Судячи з повідомлень місцевих мешканців, жахливий сморід для них вже більш-менш звична річ – тобто подібна аварія трапляється вже не вперше. Екологи з Держінспекції Столичного округу у середу, 18 березня 2026-го року відвідали будинок, втім, представники забудовника відмовили їм у доступі на забруднену ділянку – посадовцям довелося відступити, а проблема лишилася.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: