Земельну схему зупинили на рівні Київради: схоже, запобіжники вже почали працювати

Активісти району

У Києві зупинили "туалетну" земельну схему, за якою з комунальної власності міста намагалися вивести земельну ділянку на Печерську

Крапку в історії зі спробою вивести земельну ділянку з власності громади Києва поставив Верховний Суд

У Києві зупинили земельну схему, за якою з комунальної власності міста намагалися вивести земельну ділянку на Печерську. Що характерно, активність ділків пресікли на рівні Київради, щойно вони подали документи з проханням передати ділянку, отриману незаконно, в оренду (“працювали” за звичною “туалетною” схемою). Прокурори подали позов до суду про скасування держреєстрації права власності на будівлю – у підсумку усі інстанції погодилися з їхніми аргументами.

Про зупинку земельної “туалетної” схеми повідомила Київська міська прокуратура. За її даними, приватне товариство зареєструвало на себе без належних правових підстав стареньку будівлю площею у 192,8 “квадратів” по вул. Катерини Білокур в Печерському районі столиці. Вона була розташована на комунальній земельній ділянці.

“Надалі власник “нерухомості” звернувся до Київської міської ради із проханням передати цю земельну ділянку в оренду. Цільовим призначення ділянки в документах зазначено “будівництво багатоквартирного будинку з об’єктами торгівельної інфраструктури”, – розповіли у прокуратурі.

Спроби влаштувати “туалетні” схеми не припиняються: у березні 2026-го на Печерську почали скуповувати двірницькі та сараї – під майбутні “гешефти” з землею

На рівні Київради схему й вдалося зупинити. Про подання стало відомо правоохоронцям, і Печерська окружна прокуратура звернулася до суду, аби скасувати держреєстрацію права власності на об’єкт нерухомості. Надалі його мали б знести, а ділянку – повернути місту.

Згодом перша й апеляційна судові інстанції погодилися з аргументами прокуратури, задовольнивши позов у повному обсязі. А днями й Верховний Суд залишив рішення без змін, підтвердивши, що спірний об’єкт є самочинно збудованим, розміщений з порушенням вимог чинного законодавства, у межах зони регулювання забудови об’єкта культурної спадщини — історичного ландшафту Київських гір і долини річки Дніпра.

На Печерську люди Комарницького скуповують маленькі комори й двірницькі: готують нові земельні схеми

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що під час земельного аукціону у Києві, проведеного вдень у вівторок, 10 березня 2025 року продали три об’єкти нежитлової нерухомості. Усі вони розташовані в Печерському районі столиці і є, де-факто, маленькими коморами й двірницькими сараями. Звісно, зберігати у них мотлох ніхто не буде: це, радше, інвестиція у майбутні забудовницькі проєкти.

А ще, ми писали, що Верховний суд днями поставив крапку в резонансній справі про спробу знищення необарокового кварталу Добровольського на столичному Звіринці. Забудовник – ТОВ “Апартбудгруп” – планував знести унікальні повоєнні будинки та звести на їхньому місці висотки.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: