Зовнішню рекламу у Києві прикрутили на 80 відсотків – КМДА

Активісти району

Заступник міського голови Валентин Мондриївський подякував соціально відповідальному бізнесу у столиці, який погодився знизити енергоспоживання зовнішньої реклами на чотири п'ятих

Бізнеси погодилися відімкнути фасадне освітлення й зменшити інтенсивність реклами на білбордах, навіть у центрі Києва

У КМДА повідомили, що за січень-лютий 2026 року у столиці вдалося знизити енергоспоживання зовнішньої реклами на 80%. Бізнес погодився повністю вимкнути близько 3800 конструкцій, що мають зовнішнє освітлення. А цифрові носії нині працюють зі зменшеною яскравістю й потужністю – саме так, як і пропонувало місто бізнесам, що працюють у Києві й мають тут рекламні носії.

Про це повідомив Валентин Мондриївський, заступник міського голови Києва. За його словами, ринок зовнішньої реклами у Києві знизив енергоспоживання майже на 80%. Це зробили, аби зменшити дефіцит електроенергії у столиці, що посилився після ракетно-дронових ударів по місту, нанесених наприкінці 2025 – напочатку 2026 року.

“Повністю вимкнені близько 3800 конструкцій із зовнішнім освітленням. Цифрові носії працюють зі зменшеною яскравістю та потужністю. Додатково – погоджений графік повного вимкнення у вечірній і нічний час”, – повідомив Мондриївський у дописі.

Як вимикатимуть рекламу й вивіски:

  • До 15 лютого 2026 року – з 19:00 до 07:00;
  • З 16 до 28 лютого – з 20:00 до 07:00;
  • З 1 до 14 березня 2026 року – з 21:00 до 07:00.

За словами посадовця, в умовах постійних атак РФ на енергетичну інфраструктуру української столиці такі рішення свідчать про відповідальність бізнесів, що працюють у Києві. А також про баланс, який вдалося встановити КМДА між роботою бізнесів та стабільністю життєдіяльності міста. Також Мондриївський подякував операторам ринку за конструктивну позицію й готовність шукати вихід зі складних ситуацій.

Прикрутили. Як ТРЦ Києва сприйняли прохання міської влади зменшити споживання світла

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що київські ТРЦ досить чуйно поставились до прохання з боку міської влади, та більш жорстких вимог Кабміну, щодо зменшення інтенсивності освітлення своїх фасадів, рекламних конструкцій та споживання електроенергії загалом. Ми перевірили, як великі ТРЦ знизили освітлення фасадів і рекламні білборди: таких, хто б не реагував зовсім, у Києві немає – “прикрутили”, так чи інакше, усі бізнеси.

А ще в середині січня ми розповідали про рішення обмежити використання електроенергії на зовнішнє освітлення у Києві. Таке рішення ухвалила Рада оборони міста Києва з огляду на складну ситуацію в енергосистемі через ворожі атаки. З 16 січня не вмикають архітектурно-декоративне освітлення. Інтенсивність вуличного освітлення знизили до 20% потужності, а там, де технічно не можна зробити світло тьмянішим, включають 50% ліхтарів.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: