Зухвало гудів у Барселоні та Флоренції: у Києві вручили вже третю підозру Загуменному з апарату КМДА

Активісти району

Одного з головних бюрократів у системі КМДА й Київради обклали підозрами "по самі вуха": їх в Дмитра Загуменного тепер три, остання за підроблення запрошень з боку європейців

Флоренція відома пишними й розгнузданими вечірками: чи відвідував їх Загуменний, невідомо, та вже й неважливо

У Києві Нацполіція виписала ще одну “підозру” очільнику Апарату Київради/КМДА Дмитрові Загуменному. З’ясувалося, що посадовець виїздив за кордон у 2023 та 2024-му роках, нібито, у робочих справах. Та насправді ж “важлива людина” у системі влади Києва просто підробляла листи-запрошення від організаторів.

Про вручення чергової підозри Дмитру Загуменному повідомляє Нацполіція України. Його виїзди за кордон, кажуть, вкладаються у справжню схему – він користався нею двічі під час закордонних відряджень. А викрили її слідчі поліції Києва спільно з працівниками ГУ СБУ у Києві та області.

Так, правоохоронці наводять два епізоди, що мали місце у 2023-му й 2024-му роках. Перший раз посадовець поїхав, нібито, на робочу конференцію у Барселону, а вдруге – у Флоренцію, аби зустрітися з лідерами цифрової трансформації, а також “зміцнити міжнародні зв’язки” столиці.

“Втім, як виявилось, листи-запрошення від організатора були підроблені й на підставі них підозрюваний двічі незаконно перетнув державний кордон і перебував понад два тижні в Італійській Республіці та Королівстві Іспанія”, – розповіли у Нацполіції.

Слідчі вже оголосили посадовцю КМДА про підозру за ч.3 та 4 ст. 358 КК України – підроблення та використання офіційного документа, який видається підприємством, і який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинені за попередньою змовою групою осіб та за ч. 1 ст. 366 КК України – внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. Максимальне покарання, яке може отримати Загуменний, – це обмеження волі строком до трьох років, з позбавленням права обіймати посади строком до 3 років.

Зауважимо, що нинішня підозра – вже третя у “колекції” Дмитра Загуменного. Раніше його вже звинувачували у “приховуванні” в апараті Київради/КМДА високопоставлених “ухилянтів”-депутатів Київради, а також у розтраті бюджетних коштів. Причому останню підозру йому вручили лише у серпні 2025-го. Відтак, є враження, що правоохоронці просто “полюють” на Загуменного, який є одним із найбільш впливових і важливих бюрократичних гвинтиків у системі влади Києва. Без підпису Загуменного, буквально, не буде руху у внутрішніх паперів в КМДА, також без його “візи” не працюватимуть рішення Київради. Тобто нинішня підозра може бути черговим епізодом у політичному протистоянні за Київ.

Усі підозри Загуменного: судитимуть за розтрату й допомогу депутатам-ухилянтам

Нагадаємо, 14 серпня Інформатор повідомив, що ДБР повідомило про підозру керівнику апарату КМДА Дмитру Загуменному та колишньому директору КП “АТП КМДА” Віктору Власову за розтрату бюджетних коштів. Посадовців підозрюють у зловживанні службовим становищем та розтраті майна. За версією прокуратури, посадовці оплатили ремонт приватної будівлі за бюджетні гроші, попри те що вона вже не належала громаді.

А ще у грудні 2023-го ми писали, що ДБР викрило посадовця КМВА на сприянні депутатам Київради в ухиленні від військової служби. Тоді ми зробили припущення, що йдеться про Дмитра Загуменного – і не помилились.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: