Чергова пам’ятка під загрозою: у Київраді замислили лихе щодо військового шпиталя ХІХ століття

Активісти району

Приміщення, що перебуває не у найкращому стані, депутати хочуть розселити: активісти побоюються, що замість реставрації півторавікової споруди її просто знесуть під нову забудову

Будівля шпиталя явно потребує реставрації – нещодавно у ній згорів ґанок, що водночас виконував функцію сходів на другий поверх. Фото: Facebook Дмитро Перов

У четвер, 9 жовтня на сесію Київради винесено питання про розселення мешканців історичного будинку по вул. Китаївській у Голосіївському районі. Це колишній військовий шпиталь, зведений наприкінці ХІХ століття: споруда включена до Переліку пам’яток історії й архітектури столиці. Втім, пам’яткоохоронці побоюються, що за нібито благородними поривами депутатів ховається бажання передати ділянку забудовникам.

Про винесення питання про розселення мешканців історичної пам’ятки в урочищі Китаїв, що у Голосіївському районі столиці, повідомив Дмитро Перов, київський пам’яткоохоронець. За його словами, будівля раніше була військовим шпиталем, вона зведена ще наприкінці ХІХ століття й має охоронний статус. Її включили до Переліку пам’яток Києва ще у 2011 році наказом тоді ще Головного управління охорони культурної спадщини КМДА (нині це цілий Департамент).

“Володимир Прокопів, з якого нещодавно було знято арешт, виправдовує розселення благородною метою. Ініціатор проекту говорить про покращення житлових умов мешканців. Однак, чому покращення умов життя має вирішуватися саме через відселення, а не, наприклад, ремонт чи реставрацію, міський обранець не пояснює”, – зауважив Перов у дописі.

Зазначимо, що споруда явно потребує уваги реставраторів: її дерев’яний ґанок згорів (це видно на світлині, яку оприлюднив пам’яткоохоронець), а зовнішній вигляд свідчить про довгу відсутність ремонтів. Саме питання про відселення, каже Перов, міськрада розглядає вже вдруге, а цікавість до саме цієї пам’ятки раніше вже проявляли одразу два потужних київських забудовника – компанія Saga Development (бізнесмен Андрій Вавриш) та KAN Development (Ігор Ніконов).

Охорона історії: від британця вимагають укласти договір, а біля Байкового згоріла давня садиба

Нагадаємо, Інформатор писав, що у Голосіївському районі Києва в ніч на середу, 8 жовтня 2025 року згоріла історична будівля по вул. Гайдамацькій. Споруда кінця ХІХ століття спалахнула близько 03:00 – вона була відселена й стояла пусткою, і загорілася вся разом – горіли обидва поверхи й дах. Вогонь був досить потужним, гасили його понад годину.

Також ми розповідали, що у Києві в судовому порядку вимагають від власника історичної будівлі укласти охоронний договір. Йдеться про “Житловий будинок з крамницями”, що розташований на Подолі, по вул. Сагайдачного. Пам’ятку архітектури місцевого значення звів у 1841 році відомий київський зодчий Людвіг Станзані. А власником є британський підданий, що починав бізнес у Києві ще в буремні 1990-ті.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах: