У Київраді пропонують безкоштовно ховати киян, загиблих від російських атак

Активісти району

Таким чином, кажуть депутати, міська громада вшановуватиме своїх громадян та підтримуватиме їхні родини, а усього з початку війни вже загинуло понад 300 містян

Депутати Київради з великою вірогідністю підтримають проєкт, згідно з яким місто ховатиме загиблих безкоштовно

У Києві пропонують безкоштовно ховати містян, які загинули внаслідок ворожих обстрілів чи руйнувань. Усі видатки на це, за проєктом, візьме на себе бюджет міста, а фінансуватимуть його рахунком програми “Турбота. Назустріч киянам”. За офіційними даними, з 24 лютого 2022-го по вересень 2025 року у столиці загинули понад 300 киян, лише за поточний рік – 137 людей.

Про це йдеться у проєкті рішення, який внесла до Київради низка депутатів. Згідно з ним, на період дії воєнного стану в Україні місто ховатиме киян, загиблих внаслідок ворожих атак, коштом свого бюджету. Відповідні зміни пропонують внести до міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2025-2027 роки.

Також у проєкті рішення зазначено, що порядок забезпечення поховання або відшкодування усіх пов’язаних з цим витрат має розробити Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА. Там мають визначити і перелік ритуальних послуг, і граничну вартість одного поховання. В проєкту є великі шанси бути прийнятим – його головним автором значиться Андрій Вітренко (опозиційний депутат, очільник “бюджетної” комісії), втім, є й співавтори з УДАРу – заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, депутати Віктор Домагальський і Михайло Іщенко.

У пояснювальній записці до проєкту автори посилаються на аналогічні ініціативи у інших містах (Львів, Харків, Миколаїв). Також там зазначено, що в результаті терористичних нападів РФ з 24 лютого 2022-го по вересень 2025-го у Києві загинули понад 300 містян. З них 137 – тільки за поточний, 2025-й, рік, з них 12 – діти.

“Кожен з цих трагічних випадків потребує належного вшанування, а родини загиблих – підтримки з боку міста”, – вважають автори проєкту.

Київрада хоче будувати метро на Троєщину й “почистила” перелік земельних питань на сесію

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що Київрада планує залучити близько 68 млрд грн (приблизно 1,5 млрд євро) від міжнародних фінансових організацій на будівництво Подільсько-Вигурівської лінії метро. За задумом, вона має з’єднати правий і лівий береги столиці та забезпечити довгоочікуване сполучення з Троєщиною. Відповідний проєкт рішення буде розглянутий на найближчій сесії Київради 25 вересня 2025 року.

Також ми розповідали, що Київрада скоротила перелік земельних питань для розгляду на сесії. На такий крок пішли, аби прибрати підозри у бажанні міськради підтримати низку “земельних” схем. Попри це, по частині проєктів, що лишилася, ще є сумніви стосовно прозорості й доброчесності.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: