У Київраді шпетять КМДА та уряд за пекельну бюрократію, що заважає відновленню будинків

Активісти району

Основною проблемою із відбудовою багатоповерхівок, пошкоджених російськими атаками, залишається бюрократія: у адміністрації столиці навіть немає відповідальних, втім, глобально процес заблокований ще на рівні уряду

Депутат Тарас Козак стверджує, що відновлення найбільш постраждалого житла (як-от ця багатоповерхівка на Солом'янці) гальмує через надмірну бюрократизацію при виділенні коштів

Депутат Київради від партії “Голос” Тарас Козак розповів про бюрократичні проблеми із відновленням пошкодженого житла у столиці. У КМДА досі немає відповідальних за процес. Але магістрально використання коштів, призначених на ремонти й відбудову, заблоковане ще на рівні уряду: саме він “прикрився папірцями” та ввів обмеження.

Про це депутат Київради, що входить до фракції “Голос” Тарас Козак заявив у ефірі програми “Київський час” на телеканалі Новини LIVE. За його словами, після атак мешканці столиці звертаються до ЦНАПів або РДА, однак ухвалення ключових рішень зупиняється на рівні міської адміністрації. “Велика бюрократія” Києва починається саме на цьому рівні, зауважив депутат.

“Повноваження в ЦНАПів та РДА незначні, потрібно затверджувати усе на рівні КМДА, а вона має свої процедури. У вівторок під час засідання була перепалка між КМДА і РДА, хто за що відповідає. До цього часу, четвертий рік війни, чиновники не розібралися в цьому. Зрештою вони спираються на Кабмін, що це він у свої постанові ввів сильні обмеження”, — сказав депутат.

Шляхи до використання місцевого, київського, бюджету для відновлення будинків саме зараз шукає Київрада – про це днями розповідав Андрій Вітренко з “СН”, очільник “бюджетної” комісії. А от у бюджеті державному усі необхідні кошти для відновлення міст є. Але, знову ж-таки, не налагоджена процедура їх виплати.

“Насправді гроші є, і в резервному фонді понад 1 мільярд гривень передбачений на такі витрати, на ремонти зруйнованих будинків і так далі. Але ці процедури під час вже четвертого року вторгнення чомусь вони не працюють. Депутати штовхають це, і мешканці, і робочі групи. Ми не можемо пробити цю бюрократичну стіну, де всі закриваються якимись папірцями”, — сказав Козак.

Київрада напрацьовує механізм допомоги, а у РДА вже працюють соціальні менеджери

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Київраді взялися за напрацювання механізму допомоги киянам, чиї будинки постраждали від атак ворога. Саме про це йшлося на нараді депутатів міськради з головою КМВА Тимуром Ткаченком, яку провели 27 вересня біля зруйнованого будинку на Дарниці. Робочу групу створили в рамках “бюджетної” комісії – вона напрацює алгоритм і порядок фінансування відновлення житла.

А ще, ми розповідали, що у Києві почали роботу соціальні менеджери. Це нова для столиці штатна одиниця у структурі РДА (раніше повідомлялося, що їх будуть прикріплювати до ЦНАПів), функцією якої є допомога постраждалим родинам. Це і супровід з оформленням документів, і соціальна допомога – на усіх етапах відновлення. Саме до цих посадовців потрібно звертатись у випадку, якщо сталася біда й унаслідок ворожого обстрілу постраждало житло, або, що гірше, – здоров’я киян.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: